Чому вигідно створювати власний бізнес?

start-up, стартап, бизнесГоловна проблема вітчизняної економіки в тому, що в ній дуже мала частка середнього класу, який в США і країнах Європи є основою економічного розвитку і добробуту суспільства. Якщо в нашому ВВП близько 70% – це великі корпорації, контрольовані олігархами або урядом, то на Заході все рівно навпаки. Там популярний малий бізнес – саме він найбільший платник податків і працедавець. У нас влада намагалася популяризувати серед громадян підприємницьку діяльність, пропонуючи податкові пільги деяким секторам промисловості та доступ до дешевих кредитів. Але все це не мало великого успіху, бо люди сильно бояться ставати бізнесменами.

І зрозуміти їх можна, адже наша держава в різноманітних рейтингах, які оцінюють комфортність і вигідність ведення бізнесу, займає далеко не перші місця, змагаючись з країнами Азії та Африки. Хоча і в таких умовах багато підприємців відчувають себе добре, забезпечуючи сім’ю грошима, а своїх співробітників – високою зарплатою. Підприємницька діяльність – справа складна, але при правильному підході можна домогтися успіху і стати фінансово незалежним. Для створення бізнесу необхідні 3 умови – бажання працювати, стартовий капітал, план розвитку підприємства.

Перший крок починаючого підприємця – реєстрація власної фірми. Процес цей непростий, тому краще звернутися за допомогою до професіоналів – в консалтингову компанію «GLOBAL CONSULTING». На її сайті https://gc.ua/uk/reestraciya-yuridichnih-osib/ є докладна інформація про те, які документи треба надати, щоб фахівці змогли офіційно оформити підприємство і включити його до державного реєстру. Тут клієнтам пропонують комплексну послугу за прийнятну ціну, при цьому надаються консультації та необхідна підтримка (наприклад, підбір назви і виду діяльності). Після цього можна наймати персонал і приступати до роботи.

Тепер розглянемо переваги свого бізнесу. По-перше, це великий заробіток, який може в 3-4 рази перевищувати рівень середньої зарплати по країні. При цьому він нічим не обмежений. Це не оклад на заводі або в офісі, який заздалегідь затверджений. Найманий працівник має шанс іноді отримати премію або інше грошове заохочення, але це разові виплати. Йому, щоб заробляти більше, потрібно робити кар’єру, переходячи на високу посаду. У бізнесмена прибуток обмежена тільки його продуктивністю праці, яку він сам і регулює, а не залежить від графіка роботи, складеного іншими.

По-друге, бізнес – відмінний спосіб самореалізуватися. Є люди, які хочуть добитися успіху, стати знаменитими, ні від кого не залежати. Їм складно жити в рамках нормованого робочого дня і трудового законодавства, бо вони хочуть свободи і масштабних дій. Саме підприємці з таким типом характеру ставали відомими на весь світ, створюючи першу пошукову систему в Інтернеті або унікальну соціальну мережу, що завоювала величезну популярність. Що може бути прекрасніше моменту, коли твоя ідея, втілена в стартап, стає всім потрібної і комерційно вигідною.

Третя перевага – контроль свого часу. Якщо людина на когось працює, то вона знаходиться в рамках трудового розпорядку, якого обов’язково треба дотримуватися (інакше можуть звільнити або оштрафувати). А ось бізнесмен сам управляє своїм робочим днем –​ йому не завжди треба рано прокидатися або йти на обід рівно о 12.00. Він працює лише тоді, коли це необхідно для бізнесу, ефективно використовуючи кожну зайву хвилину.

До четвертої вигоди можна віднести можливість професійно зростати. У бізнесмена немає посадової інструкції, як у багатьох працівників. Його коло обов’язків нічим не обмежене, а значить, доводиться вникати у багато сфер підприємницької діяльності. Хороший підприємець одночасно є грамотним юристом, бухгалтером, маркетологом, фахівцем з реклами і продажів.

І обов’язково треба зазначити, що успішний бізнесмен має можливість надавати допомогу тим, хто її потребує. Це дуже важливо, бо меценатство і благодійність сильно затребувані у нас. Так історично склалося, що багаті підприємці завжди допомагали дитячим будинкам, артистам, художникам, спортсменам. І сьогодні така традиція активно триває, завдяки чому вітчизняний бізнес виконує важливу соціальну функцію (як і держава).